Kudüs’te Bayram Çağrısı: Ey Aksa Gençliği…

Kudüs’teki Halk Gençlik Hareketi mübarek Kurban bayramı gününün kutsal Mescidi Aksa’da ribat günü olarak değerlendirilmesi için çağrı yaptı. Bayram günü Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeyi planlayan yahudi yerleşimcilere işaretle “Bayram günü onların yenilgiye uğrayacağı gün olsun” denildi.

Hareket yayınladığı bildiride şu ifadelere yer verdi: “Ey Aksa gençliği! Siz onun suru ve çeperisiniz. Onun kapılarının yakınında, Mağribliler Kapısı’nın Silsile Kapısı’nın karşısında nöbetlerinizi tutun. Böylece siyonistlerden Kurban bayramı gününde Mescidi Aksa’ya ayağını basmak için sızmaya çalışanlara karşı ön safta yerimizi alalım.”

Hareket, Kudüs ahalisinden de bayram sabahı Mescidi Aksa’da kahvaltı için hazırlanmasını ve imkanları olanların burada Allah için sofralar kurup misafirlere ikramda bulunmalarını istedi.

Hareket, gençleri ve genç kızları da öğleden sonra bayram programlarını gerçekleştirmek, çocuklarla ve ailelerle buluşmak, bayramlaşma törenleri düzenlemek için Mescidi Aksa’da toplanmaya çağırdı.