Kudüs’te 1 Direnişçi Şehit Oldu, 1 Siyonist Asker Yaralandı

İsrail medyasının aktardığı bilgilere göre, işgal altındaki Kudüs kentinde bulunun Mescidi Aksa’nın El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nın yakınlarında gerçekleştirdiği silahlı direniş eylemi sırasında Filistinli bir genç İsrail güvenlik güçleri tarafından vurularak şehit edildi.

Yerel kaynaklar, İsrail işgal güçlerinin zalim kurşunlarıyla şehit edilen Filistinlinin Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesi sakinlerinden 17 yaşındaki Ömer Kemil isimli bir genç olduğunu bildirdi. Ayrıca kaynaklar, direniş eylemsi sırasında bir Siyonist askerin de yaralandığını kaydetti.

Siyonist güçler, Mescidi aksa’nın El-Esbat Kapısı’nın yakınlarında silahlı saldırı girişiminde bulunduğunu ileri sürdüğü Filistinli bir gence ateş açıp Mescidi Aksa’nın kapılarını kapattı.

Diğer taraftan İsrail polisi, bir Filistinlinin akşamüstü El-Esbat Kapısı yakınında İsrail polisine makineli tüfekle saldırmaya çalıştığını ve askerlerden biri tarafından vurulup yaralandığını duyurdu.

Aynı zamanda olay anını gösteren bir videoda, İsrail askerlerinin sağlık durumu belli olmayan yaralı bir İsrail polisini taşıdıkları görülüyor.

Yerel kaynaklar, El-Esbat Kapısı yakınlarındaki işgal güçlerinden silah sesleri duyulduğunu, ardından bölgede yoğun bir hareketlenme yaşandığını ve Mescidi Aksa kapılarının kapatıldığını belirtti.

İsrail’in Kanal 12 televizyonu, söz konusu olayın bir silahlı saldırı ile ilgili olduğu anlaşılmadan önce bölgede bir İsrailli polisin bıçaklandığını duyurdu.