Kudüs ve Batı Şeria’da 19 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 19 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 9 kişiyi gözaltına aldığını söyledi.

Bildiride, işgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki Selmune beldesinde Filistinlilerin evlerine düzenlediği baskınlar sırasında silah ele geçirdiği öne sürüldü.

Bildiride ayrıca Filistinlilerin işgal ordusuna ve Yahudi yerleşimcilere ait araçlara Beytlahim yakınlarında molotof kokteyli attıkları ve işgal güçlerinin molotof kokteyli atanlardan bazılarını gözaltına aldığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinlilere ait bir otomobili ateş açarak durdurduğunu ve otomobilde bulunan Hani Fursan Bişarat ve Leys Isam Avvad’ı gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin El-Halil’in doğusundaki Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi yakınlarında kurulu askeri kontrol noktasında Beytlahim’in güneydoğusundaki Tegu’ beldesi sakinlerinden 25 yaşındaki Şuruk Muhammed Musa El-Beden ile 17 yaşındaki Ravan Ebu Sinine isimli genç kızları gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin Kudüs kentinde de Katna beldesi sakinlerinden Ali El-Fakih isimli genci ve bir grup eski esiri gözaltına aldığı kaydedildi.