Home / Filistin / Kudüs / KUDÜS ve AKSA Yoğun Saldırı Altında
KUDUS ve AKSA Yogun Saldiri Altinda

KUDÜS ve AKSA Yoğun Saldırı Altında

Kudüs müftüsü ve Mescidi Aksa hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, Mescidi Aksa ve Kudüs’ün işgal rejiminin inşa ettiği yerleşim birimleriyle, Kudüs’ü Yahudileştirme girişimleri, kimliği yok etme planları, arazi ve arsaları satın alması ve bu konuda hastalıklı bazı kişileri dünya menfaatiyle kandırma çabaları nedeniyle büyük bir saldırı altında olduğunu söyledi.

Mescidi Aksa’da verdiği Cuma hutbesinde Hüseyin, Mescidi Aksa’nın avlusu, bahçesi, içi ve dışıyla, altı ve üstüyle sadece Müslümanların mescidi olduğunu, yakın uzak hiç kimsenin bu konuda onlara ortak olamayacağını, işgalcinin girişim ve çabalarının bu gerçekleri değiştiremeyeceğini belirterek, bu girişim ve iddiaların geçersiz olduğunu, Filistin halkının elindeki bütün imkanlarla, güçlü bir irade ve ısrarla buna karşı koyacağını ifade etti.

Şeyh Hüseyin, işgal güçleriyle Yahudi yerleşimcilerin günü birlik saldırılarıyla Perşembe günü Kasra köyünde Muhammed Avde’ye karşı işledikleri cinayeti kınadıklarını hatırlattı.

Siyonist işgal güçlerinin her türlü engellemelerine rağmen binlerce kişi Cuma namazını kılmak için Mescidi Aksa’ya akın etti.