KUDÜS TUGAYLARI Yeni Lider Nehale İçin Askeri Geçit Töreni Yaptı

Gazze kentinde gerçekleştirilen askeri geçit törenine video konferans yöntemiyle katılan İslami Cihad Hareketi’nin Yeni Genel Sekreteri Ziyad Nehale, Filistin tüm topraklarıyla özgür olana dek cihad ve direniş yolundan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Nahhale, “Halkımızı ve ümmeti savunma bayrağını taşımaya devam edeceğiz. Filistin halkına ve davasına vefalı olacağımıza dair yemini yeniliyoruz. Ne kadar kurban verirsek verelim düşmanımızın önünde her zaman cihad bayrağı dikili duracak” dedi.

Öte yandan, İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri sözcüsü Ebu Hamza, direniş silahını tüm güçleriyle savunacaklarını ve Filistin davasını tasfiye planlarını bozacaklarını söyledi.

Ebu Hamza, “Kudüs Müfrezeleri, tüm direnişçilerle ve onurlu insanlarla birlikte cihat meydanında olmaya devam edecek ve halkımızı savunacak” dedi.

Filistin’in tek bir karışını dahi pazarlık konusu yapmayacaklarını belirten Ebu Hamza, tüm komplolara karşı koyacaklarını ve Filistin davasını tasfiye etmeye yönelik planları boşa çıkaracaklarını ifade etti.

Şehitlerin kanlarının asla boşa gitmeyeceğini kaydeden Ebu Hamza, düşmanın kendilerini çok iyi tanıdığını belirtti.

“Silahımız onurumuzun simgesi ve halkımızın gücüdür” diyen Ebu Hamza, Kudüs Müfrezeleri’nin 31’inci kuruluş yıldönümünde binlerce savaşçıya ve on binlerce taraftara sahip olduğunu söyledi.