Kudüs Tugayları: İsrail’in Siciline Bir Yenilgi Daha Yazılacak!

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin sözcüsü Ebu Hamza yaptığı açıklamada, önümüzdeki saatlerin işgal rejimi başbakanı Netanyahu’nun siciline yeni bir yenilgi daha ekleyeceğini ifade etti.

Ebu Hamza, televizyondan yayınlanan konuşmasında, direniş liderlerine suikast düzenleme kararının sorumluluğunun tamamen işgal rejimine ait olduğunu belirterek, Netanyahu’nun Siyonistlere savaş ve yıkımdan başka bir şey kazandırmadığını söyledi.

Başta Kuzey Bölgesi Komutanı ve Askeri Konsey üyesi Baha Ebu’l-Atâ olmak üzere Kudüs Müfrezeleri’nin bir grup mücahidinin şehit olduğunu belirten Ebu Hamza, “Düşmana diyoruz ki, bu savaşı sen başlatmış olabilirsin fakat ne zaman ve nasıl sona ereceğini belirleyemeyeceksin” dedi.

Ebu Hamza, siyasi suikast politikasının yeniden uygulanmasına izin vermeyeceklerini kaydederek, askeri olarak sahada bunu göstereceklerini bildirdi.

İşgalci düşmanın direniş liderlerine düzenlediği suikastların sonuçlarını göreceğini belirten Ebu Hamza, Yahudi yerleşimcilere de seslenerek, ahmak liderlerine kulak vermemeleri öğüdünde bulundu.

Ebu Hamza, kararın şu an Kudüs Müfrezeleri’nin ve Filisitn direnişinin elinde olduğunu söyledi.