Kudüs Tugayları: Filistin Direnişi Yeryüzüne Daha Yakın + VİDEO

30 Mart Perşembe günü Filistin Toprak Günü’nün 41. Yıl dönümü idi. Toprağı şehitlerin kanıyla sulanan Filistin için Toprak Günü, işgal güçlerinin Filistin topraklarından binlerce dönümlük alanı satışa çıkarmaları üzerine Necef Çölü’nden El-Celil’e kadar tüm Filistin halkının ayağa kalkarak intifada hareketi, grev ve yürüyüşler başlattığı, yaşanan olaylarda 6 kişinin şehit olduğu ve yüzlercesinin işgalci güçler tarafından tutuklandığı bir gün.

GÖZAT  Kassam Tugayları: Özgür Filistin Sözümüze Bağlıyız + VİDEO

Toprak Gününün yıldönümü olan bu günlerde Filistinliler çeşitli yürüyüşler ve protesto gösterileri düzenliyorlar.

Ancak İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadını temsil eden Kudüs Seriyeleri, bu özel günü işgale korku salan kendilerine mahsus bir yöntemle “tünellerde” kutluyor.

GÖZAT  Hamas'tan İsrail'in Suikast Tehdidine VİDEO İLE CEVAP

Perşembe Günü’nün Toprak Günü olması dolayısıyla Paltoday internet sitesi, Kudüs Seriyelerinin “tünel erleriyle” bir görüşme gerçekleştirdi.

Paltoday’a konuşan “Ebu Bilal”, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüklerini, bıkmadan usanmadan tünel kazdıklarını ve böylece işgalci güçlere karşı hazırlıklı hale geldiklerini ifade etti. Ebu Bilal “Filistin direnişi bugün, yeryüzüne çıkmaya çok daha yakın…” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Siyonist Zulme Karşı Direnişin Vicdanı: RACHEL CORRİE + VİDEO

Ebu Bilal işgal altındaki Filistin topraklarına her geçen gün daha da yaklaştıklarını ifade etti.

Paltoday’e konuşan Ebu’l Bera ise “Evet, biz yerin altındayız. Ancak biz her gün bu silahı daha da geliştirerek Siyonist düşmanla olan savaşımızı günbegün ilerletiyoruz” dedi.

Tünel operasyonunda çok sayıda mücahidin şehit olduğunu ifade eden Ebu’l Bera, yaptıkları işin zor ama sonucu güzel bir iş olduğunu ifade etti.https://www.dailymotion.com/video/