KUDÜS’ün Silvan Beldesinde 2 GENCE Gözaltı!

İşgal güçleri Kudüslü iki genci Silvan beldesindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve bir gence de Mescid-i Aksa’dan bir hafta uzaklaştırma cezası verdi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesi El-A’ver Mahallesi’nde bir eve baskın düzenleyerek arama yaptığını açıkladı.

İşgal güçlerinin arama sırasında evin altını üstüne getirdiğini ve eşyalara zarar verdiğini bildiren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, 18 yaşındaki Mahmud Necib ve 21 yaşındaki Şeddad El-A’ver isimli gençlerin işgal güçlerince gözaltına alındığını belirtti.

Bu arada, işgal güçlerinin gözaltına aldığı Cihad Kavs’ı önümüzdeki Pazar gününe kadar Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vererek serbest bıraktığı ifade edildi.

Filistinli gencin geçen yıl Eylül ayının sonunda da işgal güçlerince Mescid-i Aksa’dan altı ay uzaklaştırıldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin bugün ayrıca Kudüslü Macid Rağıb El-Cu’be isimli gencin Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezasını altı ay uzattığı öğrenildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal istihbaratının El-Cu’be’yi çağırdığı ve uzaklaştırma cezasının uzatıldığını tebliğ ettiği belirtildi.

Kudüslü El-Cu’be, uzaklaştırma cezasının iki kez uzatıldığını, bugün bitmesi gereken cezanın üçüncü kez uzatıldığını bildirdi.