KUDÜS Vakfı: MÜSLÜMAN Halkların Baş Düşmanı İSRAİL!

Aksa TV’ye konuşan Uluslararası Kudüs Vakfı Bilgilendirme ve Araştırma Bölümü Başkanı Haşim Yakup, yaptığı açıklamada, işgalci İsrail ile normalleşmeye yönelik girişimlerin Filistin halkının gösterdiği kararlı duruşunu yıkamayacağını ifade etti.

Haşim Yakup, İslam Ülkelerinin Siyonist İsrail ile bu tür girişimlerin İslam dinine uygun olmadığını ve Arap halklarının da bu girişimleri reddedeceğini belirtti.

Yakup açıklamasının devamında, işgalci İsrail’in Filistin topraklarını yıllardır işgal altında tuttuğuna vurgu yaparak, bazı Müslüman ya da Arap ülkelerinin işgalci İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışarak Arap halklarının ve İslam ilkelerine aykırı hareket ettiğini söyledi.

Katar

İlk önce işgalci İsrail Milli Takımı’nın Katar’ın başkenti Doha’da 25 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası’na katılması gündeme gelmişti.

Umman

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da 26 Ekim’de ülkesinin diplomatik ilişkisi bulunmayan bir diğer Körfez ülkesi Umman’a resmi ziyaret gerçekleştirmişti.

BAE

BAE yönetimi de Uluslararası Judo Federasyonu tarafından geçen ay başkent Abu Dabi’de düzenlenen Judo Grand Slam Turnuvası’na İsrailli sporcuların kendi bayrakları altında yarışmasına izin vermişti.

İsrailli bir judocunun final maçını kazanması sebebiyle 28 Ekim’de İsrail ulusal marşı diplomatik ilişkilere sahip olmadığı Körfez ülkelerinden BAE’nin başkenti Abu Dabi’de ilk kez çalınmıştı.

Siyonist İsrail Marşı

Turnuvayı izlemek için milli takımla Abu Dabi’ye gelen İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, madalya töreninde ülkesinin ulusal marşının çalınması üzerine duygusal anlar yaşayarak gözyaşı dökmüştü.

İşgalci İsrail İletişim Bakanı Eyüb Kara da 30 Ekim’de BAE’nin Dubai kentinde düzenlenen telekomünikasyon konferansına katılarak bir konuşma yapmıştı.

Ürdün ve Körfez Ülkeleri

Son olarak İsrail Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, 7 Kasım’da Umman’da düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Konferansı’nda, İsrail, Ürdün ve Körfez ülkelerini birbirine bağlayacak “Barış Demir Yolu Projesi”ni tanıtmıştı.