Home / Filistin / Mescidi Aksa / KUDÜS Müftüsü: AKSA’yı Boş Bırakmayın!

KUDÜS Müftüsü: AKSA’yı Boş Bırakmayın!

Kudüs ve Filistin Diyarı Genel Müftüsü, Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı koymak üzere Kudüs’e gelebilen herkesin gelmesini istedi.

Şeyh Hüseyin, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınların, Mescid-i Aksa Müdürü’ne, bekçilerine ve çalışanlarına saldırmasının kindarca ve düşmanca bir politikanın ifadesi olduğunu söyledi.

Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerin tüm bölgeyi yakıp yıkacak bir din savaşına dönüşebileceği uyarısında bulunan Hüseyin, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu ve işgal yönetiminin işlerine müdahale yetkisi bulunmadığını ifade etti.

İşgal yönetiminin Mescid-i Aksa’yı ziyaretçisiz ve cemaatsiz bırakmaya çalıştığını kaydeden Hüseyin, Yahudileştirme faaliyetlerinin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı hedef aldığına dikkat çekti.

UNESCO başta olmak üzere uluslararası kurumlara, Arap ve İslam ülkelerine çağrıda bulunan Hüseyin, Mescid-i Aksa’nın korunmasını istedi.