Home / Filistin / Mescidi Aksa / KUDÜS Müftüsü: Mescidi Aksa’yı KURTARIN

KUDÜS Müftüsü: Mescidi Aksa’yı KURTARIN

Kudüs ve Filistin Diyarı Genel Müftüsü Şeyh Muhammed Ahmed Hüseyin, Mescidi Aksa’yı saldırı ve tecavüzler karşısında korumak için acilen harekete geçilmesini isteyerek, bu konuda susmanın vahim sonuçlar doğurabileceği konusunda uyardı.

Şeyh Hüseyin bugün yaptığı açıklamada işgal polisinin Mescidi Aksa’ya baskın yapıp Yahudi yerleşimcilerin Mescidi Aksa’da evlilik törenleri düzenlemelerine izin vermesini kınadı.

Şeyh Hüseyin İşgal güçlerinin Müslümanları namaz kılmak için Mescidi Aksa’ya gelmelerine engel çıkardığı bir sırada yerleşimcilerin Mescidi Aksa’da ayin yapmalarına izin verdiğini belirtti.

Bab’ur-Rahme Kapısında askeri kontrol noktası kurduğunu hatırlatan Hüseyin, işgalcinin bu uygulamalarla gizli planlar ve niyetler taşıdığını gösterdiğini kaydetti.

Müslüman halklar ile İslam ülkelerine ve dünyanın özgür insanlarına çağrıda bulunan Hüseyin, işgalcilerin Mescidi Aksa’ya yönelik tekrarlanan baskınlarına, Mescidi Aksa’ya gelen halka ve murabıtlara zorluk çıkarmalarına engel olmalarını isteyerek, işgal rejiminin uygulamalarıyla sonuçları hayal bile edilemeyecek din savaşlarını körükleyeceğini ifade etti.