KUDÜS İNTİFADASI Geçen Hafta: 2 Filistinli Şehit, 7 Siyonist Yaralı

Cuma namazından sonra Batı Yaka’nın birçok noktasında esirlere destek gösterileri düzenlendi. Selfit şehrine bağlı Nebi Salih köyünde yapılan eyleme gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçleri, Seb’u Nidal Ebu Ubeyd’i şehit etti.

İşgal güçlerinin yoğun bir şekilde plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanması sonucu 23 kişi plastik mermilerle yaralanırken 95 kişi de gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

Esirlere destek için dün Kudüs ve çevresi, El-Halil, Ramallah, Beytlahim, Nablus ve Kalkiliya’da 21 noktada işgal güçleriyle çatışan Filistinli gençler, işgal askerlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarına karşı taş ve Molotoflarla karşılık verdiler.

Perşembe günü çıkan 21 çatışmada 6 kişi gerçek mermilerle yaralanırken, 6 kişi de plastik mermilerle yaralandı.

Çarşamba günkü çatışmalarda 1 Siyonist yaralanırken, Pazartesi günü de bir işgal askeri atılan taşlarla yaralandı, iki Filistinli genç de işgal askerlerinin ateşiyle yaralandı.

Cumartesi günü de yoğun çatışmalar yaşandı. 12 Çatışmanın yaşandığı bölgelerde iki genç yaralandı.

Pazar günü ise bıçaklama eylemine teşebbüs ettiği iddiasıyla Filistinli genç kız Fatima Afif Abdurrahman Hacici (16) işgal güçlerinin ateşiyle şehit edildi.
Hafta içi yaşanan çatışmalarda aralarında askerlerin de olduğu 7 Siyonist’in yaralandığı belirtildi.