KUDÜS Müslümanların VAHDET Sebebi ve İlk KIBLESİ

İran’da düzenlenen 32. Uluslararası İslami Vahdet Konferansında bir konuşma yapan Şeyh Hamudi, İslam dünyasının bugün vahdete gereksinim duyduğunu belirterek, Siyonist rejimin bölgenin üstün gücü olmaya çalıştığını ve bundan dolayı İslam ülkelerinin vahdetinden korktuğunu söyledi.

Siyonist rejimin İslam ülkelerini parçalamak istediğini ifade eden Şeyh Hamudi, Siyonist rejimin bu yönde bazı bölge rejimlerini kullandığını söyledi.

Amerika’nın İsrail’in isteği için Büyük Ortadoğu projisini uygulamaya koyduğunu belirten Hamudi, Sulta düzeninin askeri sultasına direnildiği gibi İslam dünyasının sulta düzenin kültürel sultası karşısında da direnmesi gerektiğini söyledi.

32. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı, “Kudüs Ümmetin Birlik Ekseni” adı ile düzenlenen bu konferans, 3 gün boyunca 100 ülkeden 350 konuğun katılımıyla Tahran’da düzenlendi.

Konferans boyunca Direniş ve Geri Dönme Hakkı, Kudüs’ün İslami Medeniyetteki Rolü, Tavizle Mücdele, Direniş Alimleri ve Kadınlar gibi çeşitli komisyonlar görev yapacak.