KUDÜS Halkı, Direnişiyle Ümmetin ONURU Oldu!

İslami Hareket eski başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, Mescid-i Aksa’da nöbet tutarak acısını hafifleten Kudüslülerin ümmetin onuru olduğunu söyledi.

Kudüslülerden sabır ve kararlılık göstermelerini isteyen El-Hatib konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin’de ve Arap dünyasındaki manzaraların acı verici bir çelişkiyi yansıttığını belirtti.

Şeyh Kemal El-Hatib, Mescid-i Aksa tehlikeli ihlallerle karşı karşıyayken ve işgal güçleri cemaate saldırırken Arap ülkeleri liderlerinin işgalcilerle bir araya gelme ve işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koştuğunu söyledi.

Arap ülkelerinin utanç verici bu tavrını tarihin dahi silemeyeceğini ifade eden El-Hatib, Filistin Yönetimi’nin işgal güçleriyle gerçekleştirdiği güvenlik koordinasyonu gölgesinde işgalcilerin ihlallerinin arttığına dikkat çekti.

Şeyh Kemal El-Hatib, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılar karşısında ne zaman öfkeleneceğini sordu?

Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini gerçekleştirirken işgalcilerin kendilerini rahat hissettiklerini kaydeden El-Hatib, Arap ve İslam ülkelerinden işgalcilere herhangi bir tepki gelmediğine dikkat çekti.

El-Hatib, işgal rejiminde seçimlere 45 gün kaldığını ve işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri seçim malzemesi olarak kullandığını söyledi.