Kudüs Günü, Mazlumların Zalimlere Kıyam Günüdür…

Irak Hizbullah Taburları, Kudüs Günü münasebetiyle bir açıklamada bulunarak, “Kudüs Günü, ümmetimizin dünyadaki mustekbir güçlere karşı gelmesinin tarihinde bir dönüm noktasıdır.” diye belirtti.

Irak Hizbullah Taburları, “Kudüs Günü, dünyanın her yerinde zalim güçlere karşı ezilenlerin feryadıdır ve Filistin halkı ve bu milletin direniş çizgisi için umudu yeniliyor.” dedi.

Hizbullah Taburları, yaptığı açıklamanın devamında, “IŞİD komplosu, bölgedeki milletler için aralarında tefrika çıkarmak ve Siyonist rejimin üstünlüğünü sağlayarak bölgedeki varlığını meşrulaştırmak için ABD komplosunun en tehlikeli kısımlarından biriydi.” dedi.

Hizbullah Taburları yaptığı açıklamada, ABD güçlerinin Irak ve bölgedeki askeri ve yasadışı varlığının amacının, Siyonist işgal rejimini desteklemek olduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamada, “ABD’nin ahlaksızlığın milletlere yayılmasını desteklenmesinin amacı, onları mukaddes ideallerden uzaklaştırmaktır.” denildi.

Hizbullah Taburları son olarak, “Direniş çizgisindeki istikrarımızı vurgulayarak, Filistin halkının haklarını geri alana ve zalim güçlerin Irak ve bölgeden atana kadar yerimizde oturmayacağız.” dedi.