KUDÜS ve GAZZE Kuşatmaları Bağlantılı

Amr, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze halkının çektiği sıkıntılardaki rolünü ve işgalcilerin Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri karşısında sessiz kalmasını kınadı.

Amr, Filistin halkının bilincinin direnişin şifresi olduğunu ve her iki kuşatmanın etkilerini de boşa çıkaracağını ifade etti.

Amr, Kudüs’ün Eski Belde semtine uygulanan ablukanın ve vesayetin Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayla aynı olduğunu belirtti.

İki abluka arasındaki tek farkın Gazze Şeridi’ne abluka uygulayanların başında El-Hamdallah hükümetinin ve Abbas’ın gelmesi olduğunu kaydeden Amr, Kudüs kuşatmasının ise Abbas’ın sessiz kalmasıyla gerçekleştiğini bildirdi.

Kudüslü ailelerin bedeli ne olursa olsun Eski Belde semtinden alışveriş yapmakta ve tacirleri desteklemekte kararlı olduklarına dikkat çeken Amr, bu durumun Filistin halkının Yüzyılın Anlaşmasıyla kurulan komplonun farkında olduğunu gösterdiğini söyledi.

Filistinli uzman, Gazze Şeridi’ne uygulanan çifte ablukayı kınayarak, Gazze Şeridi’nin işgale karşı direniş cephesine sahip olduğuna işaret etti.

Amr, Kudüs’ün ve Gazze Şeridi’nin Yahudi yerleşiminin ve Filistin’e boyun eğdirmenin önündeki en büyük engel olduğunu belirtti.