Home / Filistin / Kudüs / KUDÜS’te 1 Filistinli, Kendi EVİNİ Yıkmaya Zorlandı

KUDÜS’te 1 Filistinli, Kendi EVİNİ Yıkmaya Zorlandı

Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Kudüs’ün Ras El-Amud bölgesinin Vad Kadum semti sakinlerinden Murad Haşime (38) ruhsatı olmadığı iddiasıyla işgalcinin yıkılmasını istediği 130 metrekarelik evini yıkmaya hazırlanıyor.

İşgal belediyesi evini yıkmaması durumunda yıkım bedeli olan 60 bin Şikel para cezası vereceği gibi iki ay da hapis yatacağına dair tebligat yapmıştı.

Haşime yaptığı açıklamada işsiz ve iki böbreğinden rahatsız olduğu halde belediye yıkım ekipleri gelmeden kendi evini eliyle yıkacağını belirterek, işgal mahkemesinin kendisine 10 Aralık’a kadar mühlet verdiğini söyledi.

20 yıl önce evini yapan Haşime, şimdiye kadar 160 bin Şikel para cezası da verdi.

Haşime verdiği bilgide, 85 metrekalik bir alanı düzenlediğini, 1998 yılında eşiyle dört çocuğu yanında 6 çocuğu olan abisinin kalması için evine başka odalar eklediğini ve daha sonra üstüne bir kat attığını, ama şimdi evi yıkmasını istediklerini kaydetti.

Haşime, ruhsat almaya çalıştığını ancak İsrail’in sürekli zorluk çıkardığını hatırlattı.

Filistinlilere ruhsat vermeyen işgal rejimi, zorunlu olarak evini genişleten veya üstüne kat atanlara ağır para cezası kesiyor ve daha sonra da evlerini yıkıyor.