KUDÜS, Filistin’in Daimi Başkenti Kalacak!

İran İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, Ürdünlü mevkidaşı ile görüşmesinde Kudüs’ün Filistin’in daimi başkenti olduğunu açıkladı.

Dünya Parlamentolararası Birliği Toplantısı sırasında Ürdün Parlamento Başkaı Atıf et-Taravine ile bir araya gelen Ali Laricani, İslam dünyasının ana gündeminin Filistin konusunu olduğuna işaret ederek, ‘Bugün uluslararası arenada ABD Başkanı Trump’ın tutumunu destekleyen olmadığı için İslam ülkelerinin asıl düşmanlarına karşı birlik oluşturmaları zamanı gelmiştir’ dedi.

Ürdün Parlamento Başkanı Taravine de bu görüşmede yaptığı açıklamada, İslam ülkelerinin bölgede terörün yaygın olmasından dolayı ana sorunları olan Filistin’i unuttuklarının altını çizerek, İslam ülkeleri Filistin’e özel olarak odaklanmaya çağırdı.

Kudüs’ü Filistin’in daimi başkenti olarak gördüklerine değinen Ürdün Parlamento Başkanı, ‘Geçtiğimiz 7 yıl boyunca bu açıdan bize baskı uygulanmasına rağmen her daim mağdur Filistin halkının yanında yer almışız’ diye konuştu.

İran Parlamento heyeti, Katar’da gerçekleşecek Dünya Parlamentolararası Birliği 140. Toplantısı’na katılmak üzere 4 Nisan günü başkent Doha’ya giriş yaptı.