Kudüs ve Filistin Müftüsü: İsrail Tüm Kırmızı Çizgileri Aştı

Şeyh Muhammed Hüseyin konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ırkçı olarak nitelediği yasanın Filistinlilerden daha çok arazi gasp etmeyi hedeflediğini dile getirdi.

İşgal hükümetinin sistematik bir şekilde Yahudileştirme yolunda ilerlediğine ve Yahudi yerleşim birimi inşasına son vermesi için yapılan tüm çağrılara kulak tıkadığına dikkat çeken Hüseyin, yasanın Kudüs’ün ve Filistin topraklarının işgal altında olduğunu kabul eden uluslararası kararlara aykırı olduğunu hatırlattı.

Şeyh Muhammed Hüseyin, yasanın Filistinlileri Kudüs’ten zorla göç ettirmeyi, arazi gaspı ve yıkımlarla emrivaki bir durum oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

“Uluslararası topluma ve Birleşmiş Milletler kararlarına meydan okumada işgal rejimi tüm kırmızıçizgileri aştı” diyen Hüseyin, dünya Müslümanlarını Filistinli kardeşlerine destek için harekete geçmeye davet etti.

Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi, uluslararası kurum ve kuruluşlara da seslenerek, bölgede gerginliğin daha da artmaması için duruma müdahale etmelerini istedi.