KUDÜS’teki Çatışmalarda 4 Yaralı!

Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’da dün gece ve bugün sabah yine muhtelif şehirlere ve köylere baskınlar düzenledi, aramalar yaptı, tutuklamalar gerçekleştirdiler. Kudüs’ün Silvan beldesinde meydana gelen çatışmalarda da Filistinli gençlerden dört kişi yaralandı.

Kaynakların verdiği haberlere göre işgal güçleri El-Halil’in batısında Beyti Kahil beldesine baskın düzenledi. Burada havaya ses bombaları attı ve bazı mahallelerde aramalar yaptılar. El-Halil’in güneyindeki Yatta şehrine de baskın düzenlediler. Musellesu’l-Mezra’a mıntıkasına girerek En-Neccar ailesine ait bazı evlerde aramalar yaptı ve 21 yaşındaki Hasan En-Neccar isimli genci gözaltına aldılar.

Beytilahm’ın Nihhalin beldesinde batı mahallesine baskın düzenlediler. Hıdır beldesinde de hava araçlarıyla çekim yapıldığı ancak buralarda herhangi bir tutuklama olmadığı ifade edildi.

Kudüs’te bugün sabah bir genç gözaltına alındı. Kudüs’ün Silvan beldesinde El-Ayn Caddesi’nde meydana gelen çatışmalarda da dört Filistinli genç yaralandı. Buradaki çatışmalarda yahudi yerleşimcilerin de Filistinli gençlere saldırdıkları ve sövdükleri ifade edildi. İşgal güçleri lastik mermilerle saldırdı ve havaya ses bombası attılar. Gençlerin de atılan lastik mermilerle ve ses bombalarının şarapnel parçalarıyla yaralandıkları ifade edildi.

Mescidi Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan beldesinin Vadi Halve merkezinde işgal güçlerinin İyad Ala Gays isimli genci tutukladıkları bildirildi.

İşgal güçleri Kudüslü bir çocuğu da yakalayıp şiddetli bir şekilde yüzünden dövdü ve çirkin ifadelerle sövdüler.