KUDÜS ve Beytlahim’de Siyonistler YIKIM Yaptı

İşgal yönetiminin Beytlahim kentinin kuzeybatısındaki Beyt Cala beldesinde Filistinlilere ait bir evi ve barakayı ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Beyt Cala beldesi “Bi’r Avne” Mahallesi’ne baskın düzenledi ve Halil Zerine isimli Filistinliye ait 100 metrekare genişliğindeki evi yıktı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin evin yanındaki zirai amaçla kullanılan barakayı da yine ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıktığını bildirdi.

İşgal yönetimi bugün ayrıca Kudüs’ün güneydoğusundaki Cebel El-Mukebbir beldesinde Filistinlilere ait bir evi yıktı.

Kaynaklar, yıkılan evin belde sakinlerinden Muhammed Ubeydat’a ait olduğunu, Ubeydat’ın evini kendi elleriyle yıkmaya başladığını fakat işgal belediyesinin yıkımın tamamlanmasını beklemeyerek ekipleriyle gelip evi yıktığını söyledi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, işgal yönetiminin Filistinlilere ait evleri ve iş yerlerini keyfi olarak yıkmasını kınayarak, yıkımların amacının Filistinlilere baskı yaparak onları göçe zorlamak olduğunu belirtti.

Bakanlık tarafından yayınlanan bildiride, uluslararası toplumun gayri insani ve gayri hukuki yıkım cinayetini önlemede aciz kaldığı ve bu durumun işgal rejimini daha çok yıkıma teşvik ettiği ifade edildi.