Sözde KUDÜS İçin Toplanan ARAP Birliği KUDÜS’ü 2’ye Böldü

Suudi Arabistan’ın Zahran kentinde, Kral Selman bin Abdülaziz’in başkanlığında gerçekleştirilen ve “Kudüs Zirvesi” olarak isimlendirilen 29’uncu Arap Birliği Zirvesi sona erdi.

Arap Liderlerin birçoğunun ana gündemi zaten Filistin değildi ve Filistin ele alındığında da yine Kudüs’ü batı ve doğu diye ikiye bölen ihanet açıklamaları ortaya çıktı.

Cılız kınama, para yardımları ve çözüm açıklamalarının yapıldığı Arap Zirvesinde, Filistin Halkının beklediği gibi Siyonist Rejimin vahşet ve işgaline karşı somut bir adım ortaya konmadı.

Amerika ve müttefiklerinin kıtalar ötesinden gelip Arap ülkelerine saldırabildiği bir ortamda, Arap Liderleri yanı başlarındaki kardeş katliamına yine merhem olamadı.

Sonuç bildirisinde de Filistin’in başkenti olarak “Doğu Kudüs” tanımlaması özellikle yapıldı ve Siyonist Amerikan Başkanı Trump’ın Kudüs’ü ilan edişi sonrası acilen Türkiye’de toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) sonrası İslam Alemindeki hayal kırıklığına bir ilave daha yapıldı.

Vasıfsız Arap Liderleri her zamanki gibi Filistin için neredeyse hiç yerine getirilmeyen para vaatlerinde bulunmayı da ihmal etmedi.