KUDÜS’te Bir Aileye Kendi EVİ Zorla Yıktırıldı!

Siyonist işgal yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi, Kudüs’te Mescidi Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan mahallesinde oturan Muhammed Semir El-Abbasi’yi ruhsatsız inşa ettiği iddiasıyla evinin iki odasını kendi eliyle yıkmaya zorladı.

El-Abbasi, toplamda elli m2 civarında olan ve biri yatak odası, diğeri oturma odası niteliğindeki iki odayı yıkmak için işgal yönetiminin kendilerini zorladığını ifade etti. Odaların iki buçuk yıl önce güçlendirilmiş sacdan yapılmış olduğunu dile getiren El-Abbasi, işgal belediyesinin bu iki odayı yıkmaları için kendilerine tebligatta bulunduğunu ve yıkmamaları durumunda belediyenin yıkım ekipleri göndereceği ve yıkım masraflarını kendilerinden talep edeceği tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

Siyonist işgal belediyesinin Silvan mahallesinde geçen hafta da Cemil Musalime adlı Filistinliyi, ruhsatsız inşa edildiği iddiasıyla evini kendi eliyle yıkmaya zorladığı ifade edildi.

İşgal belediyesi Filistinlilere ev yapmaları veya evlerini genişletmeleri için hiçbir şekilde ruhsat vermezken herhangi bir ev veya evlerine ek yapmaları durumunda da derhal müdahale ederek elleriyle yıkmaya zorluyor. Yıkmamaları durumunda da yıkım ekipleri gönderiyor ve evin maliyetinden pahalıya gelecek miktarlarda yıkım masrafları alıyor.