Home / Büyük Üst Manşet / KUDÜS İçin 2. ÖFKE Cuması: 4 Şehit 560 Yaralı

KUDÜS İçin 2. ÖFKE Cuması: 4 Şehit 560 Yaralı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti kabul etmesini protesto etmek için dün bütün Filistin’de işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda 4 Filistinli şehit olurken, 560 Filistinli de yaralandı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, Yasin Suker (23) ile işgal güçlerinin 2008 savaşındaki bombardımanında iki ayağını kaybeden İbrahim Ebu Süreyya’nın (29) Gazze’nin doğu kesiminde işgal güçleriyle çıkan çatışmalarda işgal askerlerinin ateşiyle şehit olduklarını belirtti.

GÖZAT  FİLİSTİN Halkından ARABİSTAN'a Büyük ÖFKE + FOTO

İşgal altındaki Kudüs’ün Anata köyünde yapılan protesto gösterilerinde işgal güçlerinin ateş açması sonucu Basil Mustafa İsmail göğsünden aldığı kurşunla, Muhammed Emin Akl da El-Bire’ye yakın noktada işgal askerlerine karşı feda eyleminde bulunurken şehit oldu.

Sağlık Bakanlığı dünkü çatışmalarda 367 yaralıya hastanelerde müdahale ettiğini, yaralılardan 103’ünün işgal askerlerinin kurşunlarıyla yaralandığını ve 264 kişinin gazlar sonucu boğulma tehlikesi geçirdiklerini, yaralılardan yedisinin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonistlerin GAZZE Saldırısında İslami Cihad Mensubu 2 Genç ŞEHİT OLDU

Filistin Kızılayı ise Batı Yaka ve Gazze’de 560 kişinin yaralandığını, 24’ü gerçek mermi, 75’i plastik mermi, 227’si gaz sonucu ve 14’ü ise değişik şekilde olmak üzere 340 kişinin yaralandığını, Gazze’de ise 89’ü gerçek mermiyle olmak üzere 220 kişinin yaralandığını kaydetti.

Dün işgal altındaki Kudüs, Batı Yaka ve Gazze’nin 43 noktasında çatışmalar yaşanırken, iki haftalık Kudüs’ün Özgürlüğü İntifadasında 10 kişi şehit oldu, 3 binden fazla kişi de yaralandı.