Kubha: ABBAS Yönetiminin İcraatları UTANÇ VERİCİ

Birzeit Üniversitesi’ndeki İslamî Kitle Öğrenci Grubu’na mensup öğrencilerin Batı Yaka’daki durum ve üniversitede yapılan seçimlerde Filistin Yönetimi’nin tutumunu eleştiren bir tiyatroya katılmalarının ardından tutuklanmalarını eleştiren Kubha, “Filistin Yönetimi’nin Filistin halkının liderlerini, özgürlüğe kavuşmuş olan esirlerini tutuklaması utanç verici. Bu tutuklamalar, kovalama ve ifadeye çağırmalar Siyonist işgal rejimiyle rol paylaşımıdır. Bu tür uygulamalar asla Filistin davasına hizmet etmez. Filistin halkı arasında sadece kin ve nefrete sebebiyet verir” dedi.

Kubha yaptığı açıklamada, Filistinli grup ve örgütlerin, parlamento ve hukuk kuruluşlarının, Dr. Mustafa El-Bergusi’nin başkanlık ettiği Özürlük Komisyonu’nun Birzeit Üniversitesi öğrencileriyle Hamas’a yakın şahsiyetlere yönelik yapılan zulümlerle, onların akademik çalışmalarına getirilen kısıtlamalar karşısında susmalarını kınadıklarını ifade etti.

Birzeit Üniversitesi’nden de bu konuda sorumluluklarını yerine getirmesini ve öğrencilerini baskı ve zulümden korumasını isteyen Kubha, bütün çevre ve kuruluşlardan Filistin halkına baskılarını sürdüren Filistin Yönetimi’yle ona bağlı güçlerin zulümlerine son vermeleri için baskı yapmalarını istedi.