Korsan İsrail’den Tutuklama ve Göz Altılar

İsrail güçleri bugün sabah saatlerinde Batı Şeria ve Kudüs’e yönelik geniş çaplı bir tutuklama operasyonu gerçekleştirdi. İlgili operasyonda 16 Filistinli vatandaş gözaltına alındı, 4 Filistinli ise tutuklandı.

İsrail güçleri, Kudüs’ün batısında Maacin bölgesindeki evine baskın yaptıktan sonra daha önce tutuklanıp serbest bırakılan ve aynı zamanda Necah Üniversitesinde okuyan Asım Şennar isimli Filistinli genci gözaltına aldı.

GÖZAT  İşgalci İsrail, Birçok Noktaya Baskın Yaptı

Kudüs’ün batısındaki Beyt İva Beldesine gerçeklestirilen baskında ise 15 yaşındaki bir Filistinli genç, İsrail güçleri tarafından tutuklandı.

İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, İsrail askerlerine karşı faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle “arananlar” listesindeki 16  Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.

GÖZAT  İsrail, Kudüs İntifadasında 350 Filistinli Kadını Tutukladı

Açıklamada, Nablus’ta yer alan Evsarin Beldesi ve Maacin Mahallesinden 4 Filistinli vatandaşın gözaltına alındığı ve aralarında bir Hamas üyesinin de yer aldığı bildirildi .

Diğer yandan, Kalkaliyye ‘nin Ceyt köyünden bir Hamas üyesinin ve Cenin’in Kabatiyye Beldesinden de üç Filistinli vatandaşın tutuklandığı belirtildi.

GÖZAT  Filistin Yönetiminden SİYASİ TUTUKLAMA Gösterisine Sert Müdahale

Ayrıca Ramallah, Kudüs, Beytullahim ve Halil şehirlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 7 Filistinli vatandaşın gözaltına alındığı kaydedildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, “askerlere ve sivillere karşı terör eylemlerine katıldıkları şüphesi” ile aranan 16 Filistinlinin Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde gözaltına alındığı belirtildi.

GÖZAT  Filistin Yönetiminden Üniversite Öğrencisine 67 Günlük Göz Altı

Söz konusu Filistinlilerin, sorgulanmak üzere güvenlik birimlerine sevk edildiği aktarıldı.

İşgal güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te evlere sık sık baskınlar düzenleyerek çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.