Korona, İsrail Virüsü İle Mücadeleye Engel Olmamalı

Filistinli Avukat Halid Zebarika, tüm Kudüslüleri ve işgal altındaki Filistin toprakları halkını korona virüsüne karşı gereken önlemleri aldıktan sonra Mescidi Aksa’nın muhafızlığını yapmaya ve işgal planlarına karşı toplu dayanışmaya çağırdı.

Avukat Zebarika yaptığı bir açıklamada, İsrail’in Mescidi Aksa’ya ve işgal altındaki Kudüs şehrine karşı Yahudileştirme politikasını uygulamasına karşı Filistinlileri uyardı.

Zebarika açıklamasında ayrıca, korona virüsünün küresel olarak yayılmasından sonra dünya genelinde büyük korku yaşandığını belirterek, Aksa muhafızlarını Mescidi Aksa’dan ayrılmamaya ve burayı İsrail’in kirli oyunlarına terk etmemeye çağırdı.

Geçtiğimiz Pazar günü İsrail işgal yönetimi Kudüslü Avukat Halid Zebarika’yı, sosyal medyadaki paylaşımlarında Mescidi Aksa’yı desteklediği için sorgulamak üzere çağırdı.

Zebarika sorgusu tamamlandıktan sonra şu açıklamalarda bulundu:

Onlar düşünme şeklimize, inancımıza, dini ve siyasi duruşumuza müdahale etmek istiyorlar. Ama şunu bilsinler ki Mescidi Aksa her zaman gururumuzun sembolü ve dünyadaki varlığımızın anlamı olarak kalmaya devam edecektir. Sabrımızı denemeyin, bizler seçimimizi çok uzun süre önce yaptık. Mescidi Aksa, neredeyse hemen her gün Yahudi yerleşimcilerinin baskınlarına ve işgal polislerinin ihlallerine maruz kalıyor.