KAYIP Filistinli Mülteci İçin GANA Elçiliğinde Eylem!

Onlarca Filistinli ve Lübnanlı öğle saatlerinde Beyrut’taki Gana Büyükelçiliği önünde toplanarak gösteri yaptı.

Göstericilerin Gana’da ortadan kaybolan Filistinli mülteci Mehran Ba’cur’un akıbetinden duydukları endişeyi dile getiren pankartlar taşıdıkları kaydedildi.

Filistinli Mehran Mustafa Ba’cur’un Gana’da yayınlanan birçok gazetede haberlere konu olduğu fakat resmi kurumların konuya gereken ilgiyi göstermediği belirtildi.

Göstericilerin Lübnan’da yaşayan ve 2018 sonlarında ticaret için gittiği Gana’da ortadan kaybolan Mehran Ba’cur’un posterlerini taşıdıkları bildirildi.

Filistinli mültecinin uçağı havaalanına indikten sonra Ganalı istihbarat görevlilerinin Ganalı iki genci ve 1980 Trablus doğumlu Filistinli mülteciyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Mehran Ba’cur’un kardeşi Cihad, üç gencin İngilizce konuşan bir beyaz tarafından sorguya çekildiklerini ve Ganalı iki gencin kardeşi Mehran’ın Gana İstihbaratı tarafından gözaltında tutulduğunun tanığı olduklarını söyledi.

Ganalı iki genci serbest bırakan istihbarat teşkilatının Filistinli gencin gözaltında tutulduğunu reddederek ailesine “Gidin başka yerde arayın” dediği ifade edildi.