KATAR, Siyonistlerin AKSA Baskınlarını Kınadı!

Katar, fanatik Yahudilerden oluşan grupların işgal güçlerinin izniyle Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınları şiddetle kınadı.

Katar Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bir buçuk milyar Müslümanın duygularını inciten bu tür provokatif davranışların işgal güçlerinin sistematik politikası haline geldiğini ifade etti.

İsrail’in hukuki ve insani çizgileri aşan ihlalleri karşısında sessiz kalmanın yol açabileceği kötü sonuçlara dikkat çeken Katar Dışişleri Bakanlığı, Katar’ın Filistin halkının direnişinin desteklenmesi çağrısında bulunan Arap Birliği’ne katıldığını açıkladı.

Katar Dışişleri Bakanlığı, uluslararası topluma ve özellikle de etkili uluslararası ve bölgesel güçlere seslenerek üzerlerine düşen hukuki ve insani görevi yerine getirmeye davet etti.

İşgal yönetiminin 2003 yılında kapattığı Er-Rahme Kapısı Musallası’nın Filistinliler tarafından yeniden açılmasından bu yana Mescid-i Aksa’da ve Kudüs’ün Eski Belde semtinde gerginlik yaşanıyor.

İşgal güçleri geçtiğimiz Salı günü Kubbetu’s-Sahra’ya baskın düzenleyerek cemaati ve görevlileri darp etti, daha sonra da Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapattı.