KATAR’dan Siyonist İSRAİL Ordusuna 2.5 Milyon Dolar YARDIM

Habere göre Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad, Abdurrahman Muhammed Cabir es-Sani’yi özel temsilci olarak Paris’teki evi satın alması için görevlendirdi.

Siyonist İsrail yayın organı Walla’nın “Katar Emiri’nden İsrail Gazi askerler kurumuna sürpriz mali yardım” diye duyurduğu habere göre Katar Emiri Şeyh Temim, Paris’in seçkin bir semtinde yer alan evin fiyatı her ne olursa olsun satın alınmasında ısrarcı olduğu için söz konusu ev normal fiyatından çok daha pahalıya satın alındı ve 2.5 milyon Euro İsrail gazi askerler derneğinin banka hesabına yatırıldı.

Evin macerası

Habere göre Paris’in seçkin semtlerinden 8. Bölgede bulunan ev, 2003’te dul kalmış ve tek çocuğu da ölmüş olan Danielle Susan Davis adlı Yahudi bir kadına aitti.

Susan Davis, 2011’de ölmeden önce evinin İsrailli harp malulü gazi askerlere bağışlanmasını vasiyet etmişti.

İsrail ordusu, Susan Davis’in ölümünden sonra bir avukat gönderdi. Bu avukat, Paris’te yüzde 60 civarında olan emlak vergisini olabildiğince düşürmekle görevlendirildi. Avukat evin vergiden tamamen muaf tutulmasını sağlayarak görevini başarıyla yerine getirmişti.

Şeyh Hamad’ın Siyonistlere Benzersiz Cömertliği

Evin malikiyeti devralan İsrail savaş malulü askerler derneği evi satışa çıkardı. Paris’teki emlak uzmanları ev için 2 milyon Euro fiyat belirledi. Ancak ev için 2.1 milyon Euro’luk bir teklif de yapıldı.

Fakat ansızın sürpriz bir gelişme oldu ve Abdurrahman Muhammed Cabir Al-i Sani Paris’e geldi ve emlak komisyoncusuna ödenecek para da dahil olmak üzere evi 2.5 milyon Euro’ya satın aldı.

Siyonist İsrail Bile Şaşkın

Haberde, Hamas’ı destekleyen Katar Emiri’nin geliri İsrailli savaş malulü askerlere verilecek olan bu evi ederinden çok daha fazla fiyatla satın almasına şaşırdığı bildirildi.

Çünkü Katarlı yetkililere evin gelirinin İsrailli savaş malulü askerlere verileceği bilgisi verilmişti ancak Katarlılar evi emirin ailesinden Sorbon üniversitesinde okuyacak bir kişi için satın almakta ısrarcı olmuştu.

İsrailli savaş malulleri derneğinin ise evin ederinden yüksek bir fiyatla satılmasını kendileri açısından bir başarı olarak gördükleri bildirildi.

Haberin Kaynağı:

=> Qatari Emir ‘Donates’ Money to IDF Disabled Veterans’ Org