KASSAM: Yeni Bir İşgal, Yeni Bir Savaş Demek!

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Siyonist İsrail rejiminin Batı Şeria ve Ürdün vadisini ilhak etme kararının, bir nevi savaş ilanı olacağını belirtti.

El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, 25 Haziran 2006’da gerçekleştirilen ve İsrail askeri Şalit’in esir alınmasını sağlayan “El-Vehm El-Mutebeddid” adlı operasyonun yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, El-Vehm El-Mutebeddid operasyonunun 16. yıldönümünün, işgalci İsrail’in ilhak planının gölgesinde geçtiğini söyledi.

Ebu Ubeyde, işgalci İsrail’i tarihi Filistin toprağının her santiminden çıkartacak direnişin varlığının devam ettiğini vurguladı.

El-Kassam Tugayları’nın, İsrail’in Batı Şeria’yı ilhak etme kararını, Filistin halkına karşı başlatılan bir savaş ilanı olarak göreceğini belirten Ebu Ubeyde, direnişin bu savaşta Filistin halkının yanına olacağını ve toprağını koruyacağını söyledi.

Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, “Allah’ın izniyle İsrail’e öyle bir ders vereceğiz ki bu hatası üzerine parmaklarını ısıracak ve zulmün kötü akıbetini tadacak.” ifadelerine yer verdi.