KASSAM Tugayları: İSRAİL Her Zamandan Daha ZAYIF!

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın askeri kolu İzzettin Kassam Tugayları, ellerinde bulunan 4 siyonist esir askerin yeni görüntüsünü yayınlayarak, ‘siyonist İsrail rejimi HAMAS karşısında her zamandan daha da zayıf bir durumdadır’ dedi.

El’Meyadin tv kanalına göre, sözkonusu yayınlanan video filmde, ‘Sizin askerleriniz halihazırda Gazze’de bulunuyor’ ifadesi yer alırken, videoda siyonist 4 esir askerin resimleri ve onlarla ilgili önemli bilgiler Arapça ve İbranice olarak geçiyor.

Fotoğrafların üzerine işgal rejimine Arapça ve İbranice mesaj yazan El-Kassam Tugayları, esir askerlere işaret ederek, “Askerlerin hâlâ Gazze’de” dedi. İşgal rejimiyle mücadele tarihinin en büyük esir takası anlaşmasının sekizinci yıldönümü. Filistin direnişi ve işgal rejimi 18 Ekim 2011’de Mısır’ın arabuluculuğuyla esir takası anlaşması imzaladı. “Özgürlerin Vefası” adı verilen anlaşma uyarınca işgal rejimi esir işgal askeri Gilad Şalit’e karşılık binden fazla esiri serbest bıraktı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, Shaul Oron, Hadar Goldin, Avraham Mengistu ve Hişam Bedevi Es-Seyyid isimli işgal askerlerini Gazze Şeridi’nde esir tutuyor. İşgal rejimi, 2006 yazında Gazze Şeridi sınırında esir alınan Gilad Şalit’e karşılık esir takasında serbest bıraktığı Filistinli esirlerin 50’den fazlasını yeniden gözaltına aldı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde halen esir tuttuğu işgal askerleri konusunda herhangi bir pazarlığa oturmadan önce söz konusu esirlerin serbest bırakılmasını şart koşuyor.