KASSAM Tugayları, BITCOIN Çağrısını Yineledi!

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, direniş taraftarlarına yaptığı çağrıda, direnişi Bitcoin ile güvenilir bir şekilde mali açıdan destekleme çağrısında bulundu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sitesinin girişinde ziyaretçiler için iki seçenek sunuluyor. Birincisi ziyaretçiyi El-Kassam Tugayları’nın resmi internet sayfasına, ikincisi ise “Direnişe Destek” kampanyasının sayfasına yönlendiriyor.

El-Kassam Tugayları, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların akidesinin bir parçası ve Allah’ın Kitabı’ndan bir ayet olduğunu, Filistin’in özgür insanların kalbinde olduğunu ve Filistin davasının ümmetin davası olduğunu hatırlatarak, her özgür ve duyarlı insanın cihat ve mazlumlara yardımda payı olması gerektiğine işaret etti.

El-Kassam Tugayları ayrıca direniş taraftarlarının artık direnişe yardımlarını Bitcoin ile doğrudan iletebileceklerini bildirdi.

Direniş taraftarı aktivistlerin dün akşam sosyal paylaşım sitelerinde #direnişe_destek_ol etiketiyle başlattığı kampanya Filistinlilerden, Arap ve İslam ülkeleri halklarından büyük ilgi gördü. Kampanyaya desteklerini dile getiren sosyal medya kullanıcıları, direnişin işgalcilerine karşı güçlendirilmesi çağrısında bulundu.