KASSAM Tugayları: 3 MÜCAHİD Şehadete Ulaştı

İzzeddin El-Kassam Tugayları konuyla ilgili yayınladığı bildiride, şehitlerin 28 yaşındaki Ahmed Münir Süleyman El-Besus, 29 yaşındaki Ubade Esad Hıdır Feravine ve 28 yaşındaki Muhammed Tevfik Muhammed El-Ar’ir olduğunu, her üçünün de Eş-Şucaiyye Mahallesi sakinlerinden olduğunu duyurdu.

Bildiride, mücahitlerin kendilerini Allah yoluna adadıkları ve cihat dolu bir hayatın ardından şehadete kavuştukları belirtildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, kahraman şehitlerinin kanlarının yerde kalmayacağını ve işgalci düşmanın cinayetlerinin bedelini çok ağır ödeyeceğini söyledi.

Bu arada, Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, işgal güçlerinin cinayetleri karşısında sessiz kalınamayacağını ve Filistin direnişinin halkını koruma görevini sürdüreceğini bildirdi.

Burhum, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, işgal ordusunun gerginliği tırmandırarak mücahitleri hedef almasının kötü niyetini ortaya çıkardığını belirterek, işgal rejimi yöneticilerinin eli kanlı caniler olduğunu ifade etti.