Kassam Sözcüsü: Elimizde İsrailli 200 Esir Var

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, El-Kassam Tugayları’nın elinde 200 ve diğer direniş gruplarının elinde de 50 civarında İsrailli esir bulunduğunu bildirdi.

Ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, esirlerden 22’sinin işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybettiğini ve saldırılarda hayatını kaybeden en son esirin sanatçı Guy Olives olduğunu söyledi.

Esir alınanlar arasında bir grup yabancı ülke vatandaşı da olduğunu belirten Ebu Ubeyde, “Onlar bizim misafirimiz, onları korumaya çalışıyoruz ve uygun zamanda serbest bırakacağız” dedi.

Ebu Ubeyde, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirler konusuna da değinerek, esir aldıkları kişiler dosyasıyla yakınları işgal rejimi zindanlarında bulunan Filistinli ailelerin yüzünü güldürmeye kararlı olduklarını belirtti.

Filistin halkını, savaş alanındaki mücahitleri ve işgal ordusunun saldırılarına karşı çıkanları selamlayan Ebu Ubeyde, işgalci düşmanın direnişçilerle sahada savaşmak yerine Filistin halkına gelişigüzel ve vahşice saldırmayı seçtiğini ifade etti.

İzzeddin El-Kassam Tugayları Sözcüsü, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik kara harekâtına başlama tehdidinin de kendilerini korkutmadığını kaydetti.