KASSAM Şehitleri GAZZE’de Defnedildi

Öğle namazının ardından kılınan cenaze törenine Filistinli grupların liderleri de katılırken, cenaze namazından sonra şehitler Gazze kentinin doğusunda bulunan Şehitler Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze namazının ardından şehitler Muhammed El-Ar’ir, Ahmed El-Besus ve Ubade Feravine’nin aileleri şehitleri son kez görerek vedalaştı.

Hamas liderlerinden Fethi Hammad, Eş-Şucaiyye ve El-Kassam şehitlerinin kanlarının yerde kalmayacağını ifade ederek, “Bu kanlarla tarih yazıyoruz” dedi.

El-Kassam Tugayları’nın işgalci düşmana arka arkaya darbe vurma gücüne sahip olduğunu söyleyen Hammad, uygun bir vakitte şehitlerin intikamını alacaklarını ifade etti.

Gazze’yi işgalciyle savaşta tek başına bırakmama çağrısında bulunan Hammad, Batı Yaka’nın, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerin ve Arap halklarının harekete geçerek Kudüs’e ve Filistin halkına destek vermesi gerektiğini bildirdi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun dün akşam Gazze kentinin doğusundaki bir nöbet noktasına düzenlediği saldırıda üç mücahidinin şehit olduğunu duyurdu.

El-Kassam Tugayları, dün akşam konuyla ilgili yayınladığı bildiride, şehitlerin 28 yaşındaki Ahmed Münir Süleyman El-Besus, 29 yaşındaki Ubade Esad Hıdır Feravine ve 28 yaşındaki Muhammed Tevfik Muhammed El-Ar’ir olduğunu, her üçünün de Eş-Şucaiyye Mahallesi sakinlerinden olduğunu açıkladı.