KASSAM: Şehitlerimizin TEMİZ KANI Yerde Kalmayacak

El-Kassam Tugayları yayınladığı bildiride şehitlerden Gazze’nin En-Nefak bölgesindeki Esma Mescidinden saha komutanı Cihad Ahmed Ferine (35), Gazze’nin Eş-Şucaiye semtindeki Şehid Mahmud Ebu Heyn Mescidinden mücahit Muhammed Naim Ebu Amr (27), Gazze’nin Eş-Şati Mülteci Kampındaki Merc’uz-Zuhur Mescidinden mücahit Ahmed İbrahim Avde (19), Gazze’nin Beyt Hanun şehrindeki Takva Mescidinden mücahit Sari Velid Ebu Avde (27) ve Gazze’nin orta kesiminde bulunan Nusayrat Mülteci Kampındaki Es-Sünne Mescidinden mücahit Musab Züheyr Es-Selum (23) olduğunu kaydetti.

El-Kassam Tugayları, mücahitlerin halkla omuz omuza Büyük Dönüş Yürüyüşüne katılırken şehit olduklarını belirtti ve şunları paylaştı:

“Filistin halkı bütün kesim ve gruplarıyla meydanlara inip Toprak Günündeki faaliyetlere iştirak ederek, işgalcinin barbarlığına karşı tek mevzide yer alarak bütün dünyaya Filistin halkının hak ve hukukundan, toprak ve kutsalından vazgeçmeyeceğini, taviz vermeyeceği, er ya da geç toprağını saldırgan işgalcilerden temizleyeceği konusunda mesaj verini verdi.”

El-Kassam Tugayları, “Ancak işgalci adeti olduğu üzere Filistin halkının kanına girdi, yapılan barışçıl gösteri ve yürüyüşe var gücüyle ve barbarca saldırdı. Sivilleri kurşun yağmuruna tuttu. Onlardan bazılarının şehit olmasına ve çok kişinin de yaralanmasına neden oldu. Şehitlerin temiz kanları yerde kalmayacak ve Siyonist düşman direnişin uygun göreceği yer ve zamanda bedelini ağır ödeyecek” ifadesini kullandı.

Toprak Günü münasebetiyle dün Gazze sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşüne ateşli silahlarla saldıran işgal güçleri 15 kişiyi şehit etti, 1500’den fazla kişiyi de yaraladı.