KASSAM Komutanı FUKAHA’nın Suikastçılarına İDAM

Gazze’deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, askeri mahkemenin sanıklardan eylemi doğrudan gerçekleştiren “E. L.” ve “H. A.”yı asılarak idam edilme cezasına çarptırdığını açıkladı.

GÖZAT  Şehit Kassam Komutanı Mazin Fukaha KİMDİR?

Askeri mahkemenin Ramallah yönetimine bağlı askeri görevli “A. N.”yi ise kurşuna dizilerek idam edilme cezasına mahkum ettiği bildirildi.

Askeri yargı heyeti, cezaların açıklanmasının ardından Gazze’de düzenlenen basın toplantısında, idam cezası kararlarının nihai olduğunu ve temyiz edilemeyeceğini, ilgili mercilerin onayının ardından cezaların infaz edileceğini söyledi.

GÖZAT  KASSAM Komutanı FUKAHA'nın Suikast Faili Yakalandı

Heyet Başkanı Nasır Süleyman, askeri savcılığın soruşturmayı tamamlayarak iddianameyi davanın önemi nedeniyle özel olarak teşkil edilen mahkemeye sunduğunu, idam cezalarının kasıtlı adam öldürme, düşman lehine casusluk ve vatana ihanet gibi suçlara binaen verildiğini açıkladı.

Süleyman, güvenlik güçlerinin ve yargının canilere teslim olmaları ve kendilerini savunmaları için yeterli süreyi tanıdığını ifade ederek, cezaların halkın önünde değil daha önce idam cezalarının infazında olduğu gibi halka kapalı mekanlarda gerçekleştirileceğini belirtti.