FHDK: Kasım Süleymani, Filistin’e İsrail’in Kalbini Vuracak Füzeler Verdi

Filistin Halk Direniş Komiteleri Sözcüsü, Kasım Süleymani’nin Filistinlilere Tel Aviv ve Hayfa’daki hedefleri vurabilecek füzeler verdiğini söyledi.

Filistin Halk Direniş Komiteleri Sözcüsü Ebu Mücahid, Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Mühendis’in şehadetlerinin birinci yıldönümü vesilesiyle Kum’daki Mesumiye Medresesinde düzenlenen “Cephe’yi Cihani’yi Şebab-ı Mukaveme” (Dünya Direniş Gençleri Cephesi) konferansında şunları söyledi: ‘Şehit Süleymani, Filistin direnişine her türlü desteği sağladı ve onlara Tel Aviv, Hayfa ve diğer Siyonist şehirlerin kalbindeki hedefleri yok edebilecek füzeler verdi. Hacı Kasım, Kornet füzelerini Filistin direnişine verdiğinde, caydırıcılık ve Siyonist rejim ile olan kurallar arasındaki dengede büyük bir değişiklik oldu.’

Filistin Halk Komiteleri Sözcüsü’nün konuşmasının metni şöyledir:

“Bugün, milletimizin çocuklarını bu Siyonist düşmanla savaşmaya teşvik eden, Filistin direnişinin zafer ve hakimiyet anlarını bekleyen büyük bir komutan olan Hacı Kasım Süleymani’nin bargâhından gelen ıtırın hoş kokusunun yayıldığı yıldönümündeyiz. Öyle ki şehit olan bu komutan, direniş faaliyetlerinin en küçük ayrıntılarını öğrenmeye çalışıyordu ve bu komutan, ister Gazze’de, Batı Şeria’da, Kudüs’te, ister Siyonist işgali altındaki bölgelerde veya başka yerlerde yaşayan Araplar tarafından olsun, Filistin direniş operasyonlarını her zaman takdir ediyordu. Şehit Süleymani, Filistin direnişine her türlü desteği sağladı ve Tel Aviv, Hayfa ve diğer İsrail şehirlerinin kalbindeki hedefleri yok edebilecek füzeler gönderdi. Hacı Kasım, Kornet füzelerini Filistin direnişine teslim ettiğinde, caydırıcılık ve Siyonist rejim ile kurallar arasındaki dengede büyük bir değişiklik oldu. Sevgili kardeşlerim! Biz Filistin’de bu şehadeti yüreğimizdeki büyük ve değerli bir komutanın kaybı olarak görüyoruz ancak İran İslam Cumhuriyeti’nin bu büyük ve değerli komutan Şehit Kasım Süleymani gibi kalbimizde olan birçok insanı takdim edeceğine eminiz ve bizler onların yollarını izleyenleri, hakikat yolunu izleyen ve büyük komutan Şehit Süleymani’nin şehadetinden sonra kendilerine emanet edilen dini vazifelerini yerine getiren insanlar olarak görüyoruz. Evet, Filistin direnişi her düzeyde büyük bir adamı ve destekçiyi kaybetti; Direniş performansının iyileştirilmesinde ve onun güçlenmesinde bizi hiçbir şekilde ve hiçbir zaman, yardım, tavsiye ve rehberlik, lojistik ve saha açısından asla terk etmeyen ve Gazze’de İslami Direniş ve Filistin Direnişinin kazandığı zaferlerde bizim yanımızda ve ortağımız olan bir komutanı kaybetti. Filistin’in bu şehidi unutması mümkün değildir; Bugün genel görüş birliği ile “Kudüs Şehidi” vasfını temsil eden bu şehidi nasıl unutulabilir? Ve bu, onun Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya olan aşkının bir bereketidir ve O, her toplantıda bizi cihada ve direnişe ve bunun devam etmesine teşvik etti ve bu şekilde bize Siyonist düşmana karşı zafer sözü verdi ve bize “bu düşman bir örümceğin evinden ve ağından daha zayıftır.”