KALP Krizi Geçiren FİLİSTİNLİ Kadına AMBULANS Engeli

Mescid-i Aksa’da kalp krizi geçiren Filistinli bir kadın, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya ambulans girmesine izin vermemesi sonucu hayatını kaybetti.

Mescid-i Aksa görevlilerinden Rıdvan Amr konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki “Cet” bölgesi sakinlerinden Sümeyye Mahmud Nasır’ın kalp krizi geçirerek şehit olduğunu söyledi.

Amr, işgal polisinin El-Esbat Kapısı’ndan ambulans girişine izin vermediğini bildirdi.

Mescid-i Aksa itfaiye görevlilerinin kalp krizi geçiren kadının yardımına koştuklarını ifade eden Amr, bilincini kaybeden ve kalbi duran kadına yapılan müdahalenin fayda vermediğini açıkladı.

İtfaiye görevlilerinin Filistin Kızılayı’ndan ilk yardım ekibi göndermesini istediklerini kaydeden Amr, işgal polisinin ambulansın Mescid-i Aksa’ya girmesine izin vermediğini ve bu nedenle Filistinli kadına zamanında müdahale edilemediğini söyledi.

Mescid-i Aksa kapılarını tutan işgal güçleri, cemaatin ve sağlık ekiplerinin girişini kontrol ediyor. Kapılarda kimlik kontrolü yapan işgal güçleri, cenaze namazı için Mescid-i Aksa’ya getirilen cenazelerin girişinde de engeller çıkarıyor.