İSTANBUL’da Raid Salah’a DESTEK

“Hepimiz Aksa Şeyhiyiz” sloganıyla başlayacak ve 12 Kasım’a kadar sürecek olan kampanya süresince bir çok etkinlik yapılacak.

Girişimin amacı,  Şeyh Raid Salah’ın direnişini, sembol şahsiyetini diri tutmak, zindandan çıkması için baskı oluşturmak, Kudüs ve Mescidi Aksa’da her türlü baskı, zulüm ve tutuklamaya maruz kalan murabıtlara destek vermek olduğu belirtildi.

15 Ağustos 2017 tarihinde Umm’ul-Fahm’daki evinde gözaltına alınan Şeyh Raid Salah’ın tutukluluk hali çıkarıldığı mahkeme tarafından defalarca uzatıldı. 6 Eylül’de çıkarıldığı mahkemede ise hakkındaki soruşturma bitinceye kadar zindanda kalmasına karar verildi.

Siyonist işgal güçlerinin son Mescidi Aksa saldırılarından ve Mescidi Aksa kapılarına elektronik kapılar yerleştirme girişiminden sonra başlayan olayların ardından işgal rejiminde Aksa muhafızı Raid Salah aleyhinde büyük bir kampanya başlatıldı.

Şeyh Raid Salah, Mescidi Aksa’ya destek olma ve işgal rejiminin kirli planlarına karşı koyma noktasında üstlendiği misyon nedeniyle işgal rejimi tarafından tehdit edilmekte, sürgün edilmek istenmekte ve zindana atılmaktadır.