İsrail’in ÜRDÜN Vatandaşını ŞEHİT Etmesine Tepki

Parti Yürütme Kurulu’nun toplantısından sonra yayınladığı bildiride bu çirkin cinayet karşısında Ürdün hükümetinin gerekli girişimlerde bulunmasını istedi.

Parti yetkilileri öldürülen El-Keseci’nin ailesine de taziyelerini ileterek Yüce Allah’tan El-Keseci’yi şehitler zümresine dâhil etmesini dilediler.

Ürdün hükümetinin resmi sözcüsü Muhammed El-Mumini dün yaptığı açıklamada, bir Ürdün vatandaşının Kudüs’te öldürülmesine neden olan saldırıdan İsrail hükümetinin sorumlu olduğunu dile getirmişti.

Mumini yaptığı açıklamada Ürdün vatandaşının Kudüs’te şehit edilmesi olayını kınamış ve İsrail hükümetinin cinayet hakkında tatmin edici bilgiler vermek zorunda olduğunu söylemişti.

İşgal polisi dün 57 yaşındaki Ürdün vatandaşı Muhammed Abdullah El-Keseci’yi eylem hazırlığı içinde olduğu iddiasıyla Eski Kudüs’teki Silsile Kapısı yakınında vurarak öldürmüştü.

Keseci’nin Kudüs intifadasının başlamasından bu yana şehit edilen ikinci Ürdün vatandaşı olduğu ifade ediliyor. Birincisi Eylül 2016’da Kudüs’teki Bâbu’l-Amud yakınında yine eylem girişiminde bulunduğu iddiasıyla şehit edilmişti.