İsrail’in Nükleer Silahları Bölgeyi Tehdit Ediyor

İran’ın Viyana’daki uluslararası kuruluşlardaki temsilcisi Kazım Garibabadi, ‘siyonist İsrail rejiminin nükleer silahlarının bölge için tehdit olduğunu’ söyledi.

Kazım Garibabadi, 21. Uluslararası Edoardo Amaldi Konferansı’nda yaptığı konuşmada, terör rejimi İsrail’in nükleer silahları güvenlik için en büyük sorundur ve NPT’nin uygulanması önündeki en büyük engeldir’ dedi.Garibabadi, siyonist İsrail’in  hiç bir silah anlaşmasının kontrolü ve yasaklanmasına  katılmadığını ve bu doğrultuda NPT’yi de reddettiğini belirterek, ”siyonist İsrail’in tehditleri ve Amerika’nın muhalefeti, bölgenin nükleer silahlardan arındırılması yönünde olumlu bir gelişmenin yaşanacağını göstermiyor” dedi.

İran’ın Viyana’daki uluslararası teşkilatlardaki temsilcisi, konuşmasının ayrı bir yerinde de Amerika’nın dünyadaki girişimlerine işaret ederek, ‘Amerika yaptırıma dair siyasetlerle öne çıkmıştır ve Amerika, yabancıların yatırımlarına el koymaktan ve bloke etmekten sakınmıyor; kendini dünya jandarması olarak görüyor ama hiç bir şekilde uluslararası hukuka da riayet etmiyor’ dedi.

 Uluslararası Edoardo Amaldi Konferansı iki yılda bir düzenleniyor.