İslami Cihad: İsrail Çok Cepheli Bir Savaştan Korkuyor

Şihab, İsrail’de kriz alarmının verildiğini, ordunun olası bir savaşa hazırlık kapsamında sürekli bir eğitim programına tabi tutulduğunu, tüm bu planların İsrail’in birden fazla cephede savaşa girmekten korktuğunun ifadesi olduğunu belirtti.

Televizyon kanalına röportaj veren Şihab, İsrail’in savaşın patlak vermesi halinde başta Gazze ve Lübnan olmak üzere birden fazla cephede savaşa gireceği yönünde beklentisinin olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail'de Hamas'ın Yeni Gazze Lideri Korkusu

Siyonist İsrail ordusunun yoğun bir eğitim programına alınmasının birden fazla cephede savaşa girme korkusundan kaynaklandığını söyleyen Şihab, Filistin direnişinin halkını ve hakkını savunduğunu, savaşın patlak vermesi halinde işgalcilere karşı zafer kazanabilecek güç, azim ve iradeye sahip olduğunu vurguladı.

GÖZAT  Siyonistlerden İtiraf: Hamas Tehditleri, İSRAİL'i ÇIKMAZA SOKTU

Öte yandan Pazar günü, işgal ordusunun işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde kalan Necef Çölü’nde olası bir savaşa hazırlık kapsamında yoğun bir tatbikata başladıkları ifade edildi.

İbranice yayın yapan “0404” internet sitesi, tatbikatın önümüzdeki Çarşamba gününe kadar devam edeceğini duyurdu.

GÖZAT  Siyonist İsrail'in Asıl Korkusu: İslam Dünyasının Birliği

İşgal ordusuna yakınlığıyla tanınan internet sitesinde bu eğitimin, 2017 senesi için planlanan genel eğitimin bir parçası olduğu, planlamasının çok önceden yapıldığı ifade edildi.

Uzmanlar ise İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde kalan Askalan şehri yakınlarına füze fırlatıldığı iddiasıyla İsrail’in Gazze’yi bombalamasından sadece bir gün sonra bu eğitimin başlamasının manidar olduğuna işaret ediyorlar.

GÖZAT  Siyonistlerden Filistin Direnişi İtirafı: Tam Anlamıyla Hazırlar!

2014 yılında Gazze’ye düzenlenen saldırıdan bu yana işgal güçleri Gazze sınırına yakın olan bölgelerde havadan, karadan ve denizden çok sayıda tatbikat gerçekleştirdiler ve bu tatbikatları Filistin direnişinin Yahudi yerleşim birimlerini ya da askeri hedefleri vurma ihtimaline karşı yaptıklarını ifade ettiler.

Son Gazze Savaşından sonra İsrail ordusunun bir sonraki savaş için birden fazla cepheden saldırı olması ihtimaline karşı özellikle yedek birimlerin hazır olmasının zaruret olduğunu ifade ettiği biliniyor.