İsrail’in Bölgeyi İstikrarsız Yapma Hayali Boşa Çıkacak

Hamas Sözcüsü Abdullatif el-Kanu, Gazze’deki güvenlik güçlerinin, direniş hareketlerine karşı yıkıcı operasyon düzenleme hazırlığı içinde olan ve Siyonist İsrail tarafından yönlendirildiği tespit edilen bir casusluk hücresini çökertmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hamas hareketinin askeri operasyonlar ve istihbarat alanlarında çok iyi noktalara geldiğine dikkat çeken el-Kanu, “İsrail’in çıkarları için kullandığı bir hücreye baskın düzenlemesi ve tüm üyelerini tutuklaması Hamas’ın, işgalci İsrail’in sinsi planlarına karşı daima uyanık olduğunu gösterir” dedi.

“Gazze İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı’nın başarılı gayretlerini takdirle karşılıyoruz” diyen Hamas Sözcüsü el-Kanu, Siyonist İsrail’in, abluka altındaki Gazze Şeridi başta olmak üzere Filistin toprakları üzerinde yaptığı operasyonların akamete uğraması için atılan bütün adımları desteklediklerini söyledi.

Filistin halkının işgal rejimine karşı verdiği mücadeleden hiç vazgeçmeyeceğini bilakis direniş kararlılığının her gün daha da arttığını aktaran el-Kanu, zalim İsrail’in bölgeyi istikrarsızlığa sürüklemek istediğini belirtti.

El-Kanu yaptığı açıklamada, “İsrail’in adam öldürerek ve suç işleyerek Filistinlilerin iradesini kırma girişimi başarısız olacak. İsrail’i, işlediği suçlardan ve Filistin halkına yönelik saldırılardan caydırabilecek tek yol direniştir.” ifadelerine yer verildi.

Gazze İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, şafak vakti, direniş hareketlerine karşı yıkıcı operasyon düzenleme hazırlığı içinde olan ve Siyonist İsrail tarafından yönlendirildiği tespit edilen bir casusluk hücresini çökerttiğini bildirdi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, yerel güvenlik güçlerinin, bazı şahısların şüpheli hareketler sergilemesi üzerine yoğun soruşturmalar başlattığı, ardından şüphelilerin takibe alındığı ve birkaç günde yapılan tahkikatlar neticesinde söz konusu kişilerin tutuklandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Gazze güvenlik güçleri tarafından düzenlenen baskında hücre evinde, İsrail adına çalışan casusların operasyonlarda kullandıkları ekipmanların ele geçirildiğine yer verildi. Ayrıca açıklamada, casusların Gazze’de gerçekleştirdikleri operasyonların karşılığında İsrail’den aldıkları paralara el konulduğuna işaret edildi.