Siyonist İsrail’den, Şehit Komutan’ın Ailesine CENAZE YASAĞI

Fukaha’nın Batı Şeria’nın kuzeyindeki Tubas kentinde bulunan ailesi, İsrail makamlarının Gazze’ye gitmelerine izin vermemesi nedeniyle cenaze törenini televizyondan izlemek zorunda kaldı.

Siyonist ordusun kendilerini pek çok defa Fukaha’yı öldürmekle tehdit ettiğini dile getiren şehit Mazin Fukaha’nın annesi Hitam, “Bu tehditlerin sonuncusu 1,5 yıl önce İsrail güçleri evimizi basıp oğlumun İsrail karşıtı faaliyetlerine son vermesini istedikleri zaman gerçekleşti” ifadesini kullandı.

Babası Muhammed ise, “Oğlumu İsrail güçlerinin öldürdüğünden en ufak bir şüphemiz yok. İsmi öldürülecekler listesindeydi. İsrail güçleri bizi sürekli tehdit ediyordu” şeklinde konuştu.

Fukaha’nın eşi Nahid Aside ise, ailece pikniğe gittiklerini belirterek, “Piknik dönüşü eşimi aracını park etmesi için bırakmıştım, ancak bir daha geri dönmedi. Ölüm haberini alınca şok oldum.” dedi.

Aside, eşinin İsrail hapishanelerinde 10 yıl geçirdiğini belirterek, “Çok sabırlı ve merhametli biriydi. Beni daima memnun etmeye çalışırdı. Nablus’tan gelin geldim. Onunla evlendiğim için hiç pişman olmadım” dedi.