İSRAİL’den KUDÜS’te 2’si Çocuk 4 Kişiye Gözaltı

Kudüslü Ayet Ebu Nab konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal polisinin dün sabah erken saatlerde Eski Belde semtindeki evlerine baskın düzenlediğini, evde arama yaptığını ve 15 yaşındaki kardeşi Hamza Ebu Nab’ı gözaltına aldığını bildirdi. Ebu Nab, kardeşinin neden gözaltına alındığını hâlâ bilmediklerini açıkladı.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi’nin bildirdiğine göre, işgal güçleri El-İseviyye beldesinde dün sabah erken saatlerde Kusay Ebu Ali isimli çocukla Ğanim Kemal Mustafa ve Mustafa İmran Mustafa isimli gençleri gözaltına aldı.

İşgal güçleri dün sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın köylerine ve beldelerine düzenlediği baskınlar sırasında 13 Filistinliyi gözaltına almıştı.

İşgal güçleri dün öğle saatlerinde de El-Halil’in güneyinde Filistinli bir genci gözaltına aldı.

Görgü tanıklarının bildirdiğine göre, işgal güçleri 32 yaşındaki eski esir Hasan Abdullah Eş-Şevabike’yi El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Kampı girişinde durdurdu.

İşgal güçlerinin kimliğini kontrol ettiği genci bir saat kadar beklettiği, daha sonra gözaltına alarak ellerini ve gözlerini bağlayıp götürdüğü kaydedildi.

İşgal güçlerinin dün akşam saatlerinde de Tulkerem’de 31 yaşındaki Emced Velid Süleyman Nealule isimli genç ile Cenin’de 24 yaşındaki Muhammed Teysir Calğum isimli gençleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.