İSRAİL’den Kudüs EĞİTİM Müfredatına Müdahale

Bakanlıktan yapılan açıklama, Doğu Kudüs’teki eğitim kalitesinin yükseltilmesi bahanesiyle beş yıllık İsrail hükümeti planının finanse edilmesinin ardından geldi.

GÖZAT  Esir KASSAM Komutanı: SABIR İle Direnişe Devam

Bakanlık, “Bu iş, İsrail’in tüm uluslararası yasaları ve normları, özellikle eğitimle ilgili olanları ihlal eden baskıcı ve ırkçı politikalarını bir kez daha kanıtladı.” diyerek İsrail planlarına yönelik uyarıda bulundu.

İsrail’İn bu planları karşılamak için tüm olasılıkları kullanacağını vurgulayan bakanlık, işgal altındaki Kudüs’te eğitimin ulusal kimliğini korumak için insanların ve kurumların uyanık olması gerektiğini savundu.

GÖZAT  Nasır Selahaddin Tugaylarından İsrail'e GAZZE UYARISI

Bakanlık, tüm insan haklarını ve medya örgütlerini Kudüs’teki eğitimi etkileyen bu planları ortaya koymaya çağırarak, Kudüs’teki eğitimin korunması için bütün çabaları artırma ve İsrail’in kutsal şehirde ulusal kimliğe karşı savaş ilanı girişimlerine karşı koyma gerekliliğini vurguladı.

Bakanlık, Kudüs’teki öğrencilerin, uluslararası sözleşmeler ve yasalar tarafından güvence altına alınan ulusal bir eğitimi alma ve ulusal kimliğine bağlı olma hakkına sahip olduğunu yineledi.