İsrail’den İran İtirafı: Bu Kadarını Beklemiyorduk!

Siyonist rejim başbakanı Benyamin Netenyahu’nun İran’ın Yemen’den İsrail’i vurmaya hazırlandığı yönündeki açıklamasına siyonist rejim güvenlik uzmanlarından farklı bir yorum geldi.

Yedioth Ahronot gazetesinin haberine göre, siyonist rejim güvenlik uzmanları “İran’ın kendi sınırları içinden İsrail’i vuracak kapasitede olduğunu biliyorduk ama, Yemen üzerinden İsrail’in vurulması yönünde bir hazırlığın yapılmasını hiç beklemiyorduk. Bu demektir ki, İsrail şimdi de Yemen’den gelecek füzelere karşı kendini hazırlamalı, bu da daha çok hazırlık demektir” açıklamasında bulundu.

Netenyahu açıklamasında, İran’ın İsrail’in vurulması için Lübnan’daki 13,000 füzenin yanısıra, Irak ve Suriye’ye de füze yerleştirdiğini, şimdi de İsrail’in vurulması için Yemen’e füze yerleştirildiğini belirtmişti.

Yedioth Ahronot gazetesi güvenlik uzmanlarından Ron Ben Yishai İran İslam Cumhuriyeti’nin İsrail’in vurulması için her bir tarafa füzeler yerleştirmesine dikkat çekerek “İran bizim için de barış istikrar ve güvenliğe karşı da en büyük tehdit konumundadır” dedi.

Ron Ben Yishai değerlendirmesinin devamında “Suudi Arabistan’a saldırıp uluslarararası deniz taşımacılığı rotasını bozdular, son 20 yıl içinde Afganistan’da ve başka yerlerde Amerikalıları öldürdüler” ifadelerine yer verdi.