İsrail’den Gazze’de Hamas’a Saldırı – 4 Şehit

Siyonist İsrail tankları Gazze’nin doğusundaki Deyrul Beleh mıntıkasında İslami Direniş Hareketi Hamas’a ait gözetleme kulesini bombalamasının ardından Direnişçilerle Siyonist Güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Siyonist tanklarca açılan ateşte 3 Direnişçi şehit düştü ve karşılıklı çıkan çatışmada da 1 Direnişçi şehit oldu, Siyonistlerin kayıpları hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Siyonist İsrail ordusunun hedefinin Hamas Hareketi’nin kontrolündeki Filistin İçişleri Bakanlığına bağlı “Alan İnzibat Güçleri” olarak bilinen bir bölge olduğu belirtildi.

Ayrıca, silah atışlarının yaşandığı sırada sınırdaki tel örgüler bölgesi yakınında Siyonist İsrail mekanize birlikleri hareket halinde olduğu ve gökyüzünde insansız hava araçlarının uçtuğu gözlendi.

Yanlarında düzleme araçları ve askeri araçlar bulunan işgal güçleri Deyru’l-Belah’ın doğusundaki En-Nemir kapısından girmeye çalıştılar ve saldırı düzenlediler. Bu bölgede en az iki şehidin cesedine rastlandığı ifade edildi.

Haberlerde belirtildiğine göre işgal güçlerinin bölgedeki baskın faaliyetleri gece saat 03.00’ten itibaren başladı. Deyru’l-Belah’ın doğusundaki sınır tellerinin yakınında silah sesleri duyuldu. Ardından bölgede işgal güçlerine ait uçaklar uçmaya başladı. Uçaklar Filistinlilerin gözetleme yerlerinden iki noktaya ateş ettiler. Bu arada onlarca aydınlatma bombası attılar.